Aikido Özel Ders Eğitimleri

Aikido özel ders almak isteyen kişiler için düşünülmüş eğitim programlarıdır. Bu eğitimler öğrenci ve eğitmenin programına göre kararlaştırılan yer ve saatlerde yapılır. 3 yaşından 60 yaşına kadar özel ders aikido eğitimi almak isteyenler için haftanın hergünü sabah 6.00’dan akşam 23.00’a kadar bir çok seçenek bulunmakta.

Eğer istenirse özel ders eğitimini almak isteyen kişiler kendi imkanları ile çalışma yerlerini kurabilirler. Eğitmenin onayı ve tavsiyeleri doğrultusunda kurulacak olan çalışma mekanı aikido antrenmanının yapılmasına elverişli olmalıdır.

Eğitimlere katılmak isteyen yetişkinler için öncelikle bir ön değerlendirme özel dersi yapılmaktadır. Değerlendirme esnasında öğrencinin antrenmanlara katılma isteği vede spor yapmasına herhangi bir engel teşkil etmeyecek sağlık sorunu olup olmadığı gözlemlenir. Aynı zamanda Aikido sanatı ve Aikimode Aiki Akademi hakkında bir sunum yapılır.

Özel ders için öğrenci veya öğrencilerin eğitmenle yüzyüze konuşmaları gerekmektedir.

Özel ders değerlendirme eğitimlerine katılmayı arzu ederseniz iletişim bölümündeki telefonumuzdan bizlere ulaşıp randevu alabilirsiniz.

Aikido Özel Ders Avantajları

  • Öğrencilerin aldığı verim çok daha fazladır.
  • Özel ders almanın en büyük ayrıcalığı tek bir kişiye odaklı ders anlatımıdır. Burada bir öğretmen sadece bir öğrenciye ders anlattığından onun düzeyine göre başlar ve ilerler. Onun anlayacağı şekilde konulara değinir ve kişinin o konuyu en iyi şekilde anlayabilmesini sağlar.
  • Özel dersler teknik eksikleri tam anlamıyla kapattırır ve kısa sürede tekniklerin daha iyi yapabilmesine olanak sağlar.
  • Aikido kyu sınav öncesi çalışmalarında yardımcı olur ve grup çalışmalarında anlayamadığı teknikleri daha iyi anlar. Bu sayede temelini daha iyi güçlendirir ve başarısını da arttırır.
  • Günümüzde yapılan araştırmalara göre uzun bir süre boyunca bir derste bir türlü başarılı olmayan birçok kişinin özel ders ile o dersteki problemleri atlattığı görülmektedir.